Як грати в боулінг

Прийшовши до нас в боулінг "Енерджі", Вам буде цікаво знати як правильно грати в цю гру і як зараховуються окуляри. Суть боулінгу - збити кулею максимальну кількість кегель і набрати максимальну кількість очок. 

       Одна партія (game) для кожного грає складається з 10 рамок (frames). Завдання гравця - збити всі 10 кегель в кожній рамці. 

       У кожній рамці гравець може здійснити 2 кидки кулі. винятки: 
    а) якщо 10 кегель збиті з першого кидка, гравець не робить другий кидок. 
    б) якщо 10 кегель збиті з першого кидка в десятій рамці, гравцеві надаються два призових кидка, а якщо з другого кидка - один. 

      Кількість очок в кожній рамці дорівнює кількості збитих кегель (крім кидків "страйк" і "спеа"). 

      Страйк (Strike): якщо гравець збиває 10 кегель з першого кидка (такий кидок називається страйк і позначається "Х"), очки в цій рамці нараховуються з розрахунку 10 + призові очки (сума очок за два наступних кидка). 
Спеа (Spare): якщо гравець збиває 10 кегель двома кидками в одній рамці (такі два кидки називаються спеа і позначаються "/"), кількість очок у цій рамці нараховується із розрахунку 10 + призові очки (кількість очок за один наступний кидок). 

      Якщо гравець перетинає лінію фолу, кидок не зараховується незалежно від кількості збитих кегель. Такий кидок позначається "F"). При цьому, якщо заступ був здійснений в першому підході, встановлюються всі 10 кеглів. 

Результат партії складається з результатів усіх десяти рамок.